Sklypo paieška ir pirkimas

Greitai persiorientavus nuo kotedžo pirkimo link namo statymo, dar greitesniu tempu pradėjome ieškoti žemės sklypo. Štai į ką atkreipėme dėmesį juos apžiūrinėjant:

 1. Atstumas. Norėjome, jog sklypas būtų nuo Kauno nutolęs ne daugiau kaip 15 km ir jį jį pasiekti būtų galima per 20-30 min.
 2. Komunikacijos. Norėjome ir ieškojome, jog sklype būtų atvesta elektra, o vandens išgavimas nebūtų galvos skausmas.
 3. Aplinka. Nenorėjome sklypo viduryje pievos, kuriame stovėtų tik mūsų vienas namas, o menamas kvartalas susikurtų tik po dešimt metų. Taigi kaimynai ir jau sutvarkyta infrastruktūra – kelias, apšvietimas, buvo nemažas privalumas.
 4. Gamta. Dideliu privalumu laikėme bent keletą medžių sklype.
 5. Pusės. Norėjosi, jog sklype būtų galima namą statyti taip, jog pagrindinės namo zonos galėtų būti nukreiptos į pietus.

Didžiausias iššūkis su kuriuo susidūrėme beieškant sklypo – vanduo. Iš pradžių pavyko rasti labai puikų sklypą su net 6 a. jam priklausančio pušyno Pyplių kaime (važiuojant apie 7 km už Ringaudų). Vieta, susisiekimas buvo tiesiog super., tačiau vanduo tame regione yra ypatingai žemai ir net 100 m gylio gręžinys negarantuoja, jog bus vanduo. Tokią informaciją išgirdome ne tik iš kaimynų, bet ir pasiskaitę įvairių kompanijų, kurios užsiima arteziniais gręžiniais, atsiliepimus apie tą vietovę. Netoliese buvęs sklypas taip pat atrodė labai puikus, bet išaiškėjo, jog ne tik tas sklypas, bet ir visas kvartalas atlydžio laikotarpiu skęsta.

Labai daug sklypų atmetėme kaip netinkamus, dėl to, jog kvartalai tik pradedami formuoti, nėra sutvarkyto kelio ir nežinia, kiek dar laiko reikėtų važinėti pievomis. Sklypai yra viduryje pievos, o kaimynai padrikai išsimėtę aplink.

Iš pradžių skeptiškai žiūrėję į sodų bendrijas, kiek vėliau pakeitėme nuomonę. Pradėję dairytis ir jose, radome visai neblogų variantų. Ir galiausiai po mėnesio lakstymo ir turbūt beveik visų įmanomų parduodamų sklypų apžiūros, mes radome savo sklypą =)

13152710_10153825025939335_381600546_n

13115508_10153825030654335_328038110_n

Kodėl nusprendėme pirktą tą ir būtent tą, ir į kokius kompromisus teko leistis atsižvelgiant į savo pačių išsikeltus kriterijus:

 1. Atstumas. Taip, jis yra šiek tiek toliau nei 15 km nuo Kauno, tiksliau – nutolęs visu 20 km. Iš pradžių tas atstumas šiek tiek kišo koją, tačiau įvertinus tai, jog važiuoji greitkeliu jis yra įveikiamas per 20 min. Taigi bent jau laiko atžvilgiu – savo kriterijų išlaikėme.
 2. Komunikacijos. Sklype jau buvo įvesta elektra. Apsiklausinėjome kaimynų – jie patenkinti vandeniu ir jį išgauna iš šachtinių šulinių. Juos kasa ir naujakuriai. Taigi jokių paslėptų pavojų dėl vandens neįžvelgėme.
 3. Aplinka. Sklypas yra soduose, tačiau privažiavimas iki sodų vartų yra asfaltuotas. Pats takas yra neilgas, jame 80 proc. naujų gyvenamųjų namų, elektriniai vartai, gatvės apšvietimas, kaimynai tvarkosi, gatvelė graži ir prižiūrėta, jokių apleistų lūšnelių ar neprižiūrėtų trobelių.
 4. Sklype auga jaunučiai berželiai ir pušys! Tai mus labiausiai pakerėjo. Ir medžiai išsidėstę taip, jog jie yra sklypo pakraščiuose, tad skiria nuo kaimynų ir gatvės. Už 200 m. yra tvenkinys, už 500 m. teka Nėris, kuri vingiuoja šalia didžiulio gražaus pušyno.
 5. Sklypo šiaurė ir pietūs yra ten kur ir reikia. Namas gali stovėti taip, jog terasa, svetainė, virtuvė ragautų pietų saulės.

Prieš perkant pasikalbėjome su sodų pirmininku, ar nėra paslėpta kokių netikėtumų, patikrinome sklypą per regia.lt, pasiskambinome į savivaldybės Urbanistikos skyrių, peržiūrėjome savininkų pateiktus dokumentus, įsitikinome, jog nėra jokių apsaugos zonų, kurios ribotų statybas, į ir nutarėme pirkti. Notarinius mokesčius mokėjome perpus, tad visa procedūra kainavo 56 Eur. Dokumentus susitvarkėme per savaitę.

Kadangi sklypą įsigijome balandžio viduryje, nedelsiant pradėjome karkasinio namo statybų pasiruošimo etapą.

 

 

4 thoughts on “Sklypo paieška ir pirkimas

 1. Nesakau kad blogai, bet faktas: jau 2 pažystami ir aš pats pabėgom iš tokio gyvenimo 20km, 20min iki miesto … Net ir tai užknisa, o visiškai užknisa jei yra vaikai.
  Bet kiekvieno atvejis individualus. Vieni gal be vaikų, kiti kooperuojasi, samdo vairuotoją vaikus vežioti. Tokiu atveju ok 😉 Bet čia kitiems patarimas: atstumas labai svarbu. Kokia prasmė pirkti 10K€ pigesnį sklypą jei namui vis vien 100K€ išleisi? Atstumas ypač svarbus, sklypui geriau netaupyti.
  Ah dar: būtina pažiūrėti ir rajono specialiuosius planus (perspektyvinius). Juose oho kiek gali siurprizų rasti: pvz vienam nužiūrėtam sklype planuota aukštavoltė liniją virš galvos, o šalia kito – aplinkėlis. Aišku, tai gali būti už 10 ar 20 metų, gali ir nebūti, bet geriau gyventi ramiai 😉

  Like

  • Visiškai sutinkame, jog atstumas yra vienas pagrindinių rodiklių, perkant sklypą, bet, kaip ir pats minėjote, kiekvienasatvejis individualus 🙂 o mes gi tuo tarpu vaikų neturime ir dirbame pagal savo nusistatytus grafikus, tad kažkur pastoviai skubėti ir nespėti, bent kol kas negresia. Be to, esame tuos nuomonės, jog jeigu kažkas pasikeis, tai ir pakeisime gyvenamą būstą.

   Like

 2. Du sklypai šalia vienas kito buvo vieno savininko. Pirmiausia nusipirkome vieną, po metų įsigijome antrą, kai tik pradėjo domėtis kiti žmonės, kurie žadėjo iškirsti visus medžius sklype. Nuotraukose – pirmasis sklypas 6,5 a., dabar iš viso 13 a.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s