Elektros darbai: galios didinimas

img_6255

Mūsų nusipirktame sklype elektra jau buvo, tik dėžutė kabojo pas kaimyną kieme už tvoros. Taigi prasidėjus statyboms jau gerą mėnesį vis lįsdavome į jų kiemą, tačiau galiausiai prisiruošėme pabendrauti su ESO ir persikelti dėžutę pas save į sklypą ir pasikelti galią nuo 5 iki 10 kW.

Pagal ESO siūlomą skaičiuoklę (ją galima rasti ČIA), priskaičiavo 8 kW, bet gi mes lietuviškai – geriau turėti šiek tiek atsargos. Nusprendėme didinti iki 10 kW. Visą bendravimą vykdėme internetu: paprasta, aišku, o ir online konsultantai, jeigu tik kažkas neaišku, operatyviai padeda. Pateikiame paraišką (reikalingas e.parašas) ir po 2 d. d., jau gavome parengtą sutartį ir sąlygas. Beje, per tą laiką dar susisiekė su mumis inžinierius ir pasiteiravo, kurioje sklypo vietoje norėtumėme, jog būtų naujoji dėžutė, nes nuo atstumo priklausys ir kaina. Mes pasirinkome patį trumpiausią atstumą, tiesiai per kelią, kurį sudaro 7 m. Bendra suma gavosi tokia:

  • Kiekvienas kW po 30,69 Eur.,  galios padidinimas nuo 5 iki 10 kW – 151,95 Eur.
  • Kiekvienas metras po 3,42 Eur., atstumas 7 m. – 23,94 Eur.

Viso 177,39 + PVM = 214, 64 Eur.

Mums dar buvo nelabai aišku, ar patiems teks rausti kelią ar jie jį raus, bet išsiaiškinome, jog visus darbus (kasimo ir dėžutės pastatymo) atlieka ESO. Mums teliks elektrą nuo pastatytos dėžutės atsivesti į namą.

Darbų pradžia birželio 13 d., darbų įvykdymo terminas – 80 kalendorinių dienų, tad rugsėjo 6 d. jau turėtų viskas būti padaryta. Žinoma, tikimės greičiau 🙂 Norėtumėme susiorganizuoti darbus taip, jog vienu metu, t.y. vienu kasimu, būtų galima pasikloti visas komunikacijas: tiek nuotekas, tiek elektrą, tiek vandenį.

2 thoughts on “Elektros darbai: galios didinimas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s