Karkasinio namo vizija

Mūsų karkasinio namo vizija arba karkasinio namo projektas. Gal truputį atbuline tvarka, bet prieš ryškėjant karkasui, norisi bent jau minimaliai nušviesti ir apie tai, ką gi mes statome.

Su sprendimu statyti karkasinį namą, gimė ir kitas sprendimas – norime kažko panašaus į skandinavišką stilių: daug medžio, natūralumo, jaukumo.Vienam iš mūsų patinka šiek tiek grubesnio, atšiauresnio stiliaus dizainas. Kažkas panašaus į tai:

14111615_10154093908299335_693292339_n

Kitam šiek tiek ramesnis, svajingesnis, gal net šiek tiek jūrinis variantas. Pavyzdžiui šis variantas:

skandinavisk-hus-og-facade

Yra variantų, kurie ir abiems atrodo visai nieko.

1399997007604

Kas mums abiems labai patinka ir, manome, reikalinga – tai terasa. Dėl jos abu – vienbalsiai. Ypač jeigu dalis terasos yra po stogu ir ja gali mėgautis ne tik saulėtomis dienomis, bet ir lietingais vakarais.

Manome, jog namas turi susilieti su aplinka, kurti bendrą dermę. Mūsų sklypas, kuris apsuptas pušų ir beržų, ypač tinkamas medinukui. Taigi prisižiūrėję skandinaviškų grožybių norime bent dalį jų perkelti ir pritaikyti savo statomam karkasiniam namui.

Dėl ko mes sutarėme prieš perkeliant savo viziją ant popieriaus lapo:

 1. Dėl langų. Jų norime didelių, iki žemės. Geriau vienas didelis nei du vidutiniai. Kodėl? Todėl, kad aplinkui gamta, beržai, pušys, o jas norisi visada matyti: gulint lovoje, sėdint prie židinio, pietų stalo ir t.t.
 2. Terasa yra privaloma. Dalis jos turi būti po stogu ir idealiauiu variantu, turi pasislėpti arba būti įleista tarp sienų, jog vėjai pro ausis nešvilptų.
 3. Poreikiai erdvėms: virtuvė + valgomasis, svetainė, du miegamieji, vonios kambarys, tambūras, katilinė.
 4. Krosnelė/ židinys. Nors tai nemažas šalčio tiltas į namus, ir gyva ugnis namuose – prabanga, nusprendėme, kad namų be dūmų nėra ir rizikuojame turėti jaukumą su visomis pastangomis, kad nereikėtų namuose nešioti vilnonių kojinių.
 5. Apdaila: medis. Išorėje ir kiek įmanoma (nepersistengiant) jo viduje.

Namo kvadratūra – be projekto žinia galima statyti 80 kv.m. namą, dėl to nekilo abejonės, jog šalia bus ir atskiras ūkinis pastatą-priestatą, kuris atlikts katilinės ir sandėliuko funkciją. Tokia patalpa tikrai pravers, kai  namo kvadratūra nėra didelė ir joje glaudžiai išdėliotos būtiniausios erdvės. Priestate galėsime laikyti dviračius, padangas, žoliapjovę ir  kitus retai naudojamus daiktus ir t.t.

Taip pat braižant išplanavimą, nenorėjome atiduoti kvadratų koridoriams, dėl to patekimai į erdves yra iš bendros erdvės, taip susitaupo bent 4-5 kv.m., o tai jau yra nemažai. Kol kas dar svarstome galimybę, ar nereikėtų į wc turėti dvigubų durų, t.y. ir iš vieno miegamojo. Tačiau tai dar ant klaustuko, atsakymo ieškome. Sklypas dėkingas, nes visas pagrindines erdves ir langus, terasą galima nukreipti į pietus, ką mes ir padarėme. Taigi galiausiai buvo pasirinktas toks variantas. Namas 80 kv.m. ir priestatas dar 15 kv.m. Štai kaip viskas turėtų atrodyti.

Planas - namas

2 d

Lauryno 3d

Paprastas, nieko įmantraus, bet tokį ir įsivaizduojame: minimalistinį, bet jaukų.

Nesame iš tų, kurie itin griežtai laikosi plano. Kuriame ir svajojame čia ir dabar. Žinome tik tiek, jog namas neabejotinai bus kalamas lentelėmis, o stogas skardinis. Kol kas lieka tik galutinai nuspręsti dėl spalvinės gamos. Vizijose jis varijuoja nuo tamsiai iki šviesiai pilko. Priestato apdaila turėtų skirtis, tad kol kas dar neapsisprendėme. Galbūt akmens plytelės (skalūnas).

Taigi neturime galutinio varianto, pačio pačiausio su spalvų kodais ir lietvamzdžių dizainu. Galbūt kai kam tai gali kelti šiurpą, bet mes į tai žiūrime daug papraščiau. Juk statome sau, kaip norėsime, taip ir pasidarysime : )

32 thoughts on “Karkasinio namo vizija

  • Anekdotinę situaciją turėjom, kai rinkomės spalvą, atspalvį tiksliau. Susirašinėjom kelias dienas dešimtimis laiškų. Jau akys apraibo ir susisuko galvelė. Galiausiai gavome klausimą: “O kokia stogo spalva?” – “Šlapio asfalto”. Bet ruukki turi tik dvi pilkas – šviesi ir tamsi. Tai ir sakau su atodusiu: “Nuo to ir reikia pradėti”. Na tai nusipirkom po litrą iš tos pačios paletės porą atspalvių ir pasidažėm lentas. O tiek rinkomės, tiek galvojom…. O juk svarbiausia , kad derėtų. Kitas kriterijus, kurio laikomės eksterjere – neviršyti trijų spalvų.

   Like

 1. truputis sarkazmo: sunku bus išsirinkti iš tokios gausios paletės – nuo tamsiai pilkos iki šviesiai pilkos !! 🙂
  priestato sprendimas tikrai įdomus variantas. žiūrėsim kaip išsispręs A klasės reikalavimai (jei namukas iki 80m2 tai kaip ir lengvesnis leidimo gavimas, bet nzn kaip bus su pridavimu)
  jei, kaip matau, vitrinos bus pietinėje pusėje, būtinai pasiskaičiuokit stogo užlaidą ant terasų, kad vasarą neperkaistų be reikalo. arba planuokit kitą sprendimą (žaliuzės ar pan)
  iš esmės namuko dizainas tikrai gražiai atrodo (pagyrimas)

  Like

  • Moterims – minimum 150, vyrams – 2 !!! 🙂
   Kadangi A klasė reikalinga statyboms po 2016 m. lakpričio 1 d., mes kukliai taikome į B.
   Vitrininis langas įleistas 2 metrus į namą, toje zonoje bus terasa, o virš jos bendras namo stogas. Tai svetainei saulės perteklius negresia, o dėl miegamojo ir virtuvės reiks kažką galvoti.
   Už pagyrimą dėkojame!

   Like

 2. Sveiki, labai šauniai sukatės, laukiu karkaso nuotrauku:) O dėl apdailos dar vienas neblogas variantas fibrocementinės daililentės, nereikia kas 5-10 metu perdažinėt, neblunka, o atrodo panašiai kaip medis 🙂

  Like

 3. Viskas šaunu. Tik man kambarių plotų santykis kiek netinkamas 🙂 bendra erdve 47m2. O du kambariukai po 10-11m2. Kadangi nėra jokios rūbinės, sieninių spintų, sandėliukų… tai abu miegamieji galėjo būti bent po 13-15m2. Be to kelių asmenų šeimai projektuojate namą? 🙂

  Like

 4. Sandėliukas yra – 15 kv.m.! 🙂 Ir sutinkame, ir nesutinkame. Čia prioriteto klausimas. Norėjosi nesuspaustos bendros erdvės, kur ir vyks visas gyvenimas. O miegamieji…erdvė ten ne tokia būtina ir svarbi. Beje, planuojame turėti dvi nemažas spintas tambūre ir bendrojoje erdvėje, tad miegamuosiuose tik einamiausi drabužiai. Nėra ko čia šmutkėmis apsikrauti 🙂 Namas dviems kol kas.

  Like

 5. Visgi, sandėliuko neturit. Drabužių, daiktų katilinėje nelaikysit.
  Na, gal… yra žmonės kurie be daiktų sugeba gyventi, tik su dantų šepetuku 😉

  Like

  • Katilinė katilinei nelygi. Kai kurių žmonių katilinės/ sandėliukai atrodo geriau nei kažkieno svetainės. Be to, nematome bėdos žieminius drabužius vasarą laikyti ne miegamajame, o kažkur toliau nei rankos atstumu nuo miegamos lovos. Ir kam tiek kraštutinumai – less is more 😉

   Like

 6. Ką planuojat daryt kai šeima susidarys nebe iš dviejų žmonių? Du miegamieji striukokai atrodo. Priestatas? Ar tiesiog tai bus negreit ir šitas namas bus nusibodęs? Negalvokit, kad čia pikta kritika kokia nors. Tikrai įdomu, nes pastaruoju metu pastebiu ne vieną taip darančią šeimą. Mes projektą rinkdamiesi “užsimetėm” du papildomus kambarius ateičiai, nes pabaigus statybas, ypač savom rankom, didžiulių pertvarku tikrai nebesinorės.

  Tarp kitko labai patiko idėja tamsiai pilko namo. Dar turim sezoną nuspręst kaip tinkuosim saviškį, bet dabar labai rimtai svarstom grafitinio stogo, tamsiai pilko fasado ir ryškaus medžio pakalimai + terasos.

  Like

  • Kažkurie statytojai apie savo 60m2 namuką sakė: na žiemą kiek ankštoka, o visą vasarą lauke ar beveik leidžiam. Svarbu kad langai būtų didesni.
   Aš gal kiek duris pastumdyčiau, kad extra atveju būt galima +1 erdvę uždaryt (šiaurinėje pusėje).

   Like

  • Gediminai, tikrai negalvojame : ) Tik čia yra esminis punktas visame šiame reikale, kuris dažnai pradedant statybas ir augant apetitui, yra pamirštamas. Tas punktas yra: tarp ko yra renkamasi. Mes nesirinkome tarp varianto statyti 120 kv.m. ar 80 kv.m. namą. Mes rinkomės tarp 65 kv.m. kotedžo ir 80 kv.m. namo (apie tai mūsų pirmajame įraše). Kodėl tik 80 kv.m.? Dėl vieno bene svarbiausio aspekto – pinigų. Kodėl mes turime tik tiek pinigų, nenorime imti paskolos ir t.t. – tai čia jau atskira tema. Kitas aspektas, mūsų indivualiu atveju, yra laikas, reikia greitai. Taigi įvertinus savo turimas lėšas, nuspręsta statyti 80+15 kv.m., kas viršija pirminius lūkesčius. Ar to užtenka? Kol kas taip. Ar norime dar bent kokius penkis metus, laikyti tris tuščius kambarius? Ne. Bet atsakyti į klausimą, kaip reiktų gyventi: gyventi ateitimi ar gyventi dabartimi, tai tas pats kaip ir “kas pirma: višta ar kiaušinis?”. Ir turbūt abu atsakymai yra teisingi, nes kiekvieno situacija yra individuali. Kas mus šiurpina, tai žmonių neįsivertinimas savo finansinių galimybių, bestatant prilipdyti dar keli kvadratai ar visas aukštas, ir galiausiai turint keturis miegamuosius, miegojimas nedažytoje svetainėje, iš kurios matosi wc, nes neliko pinigų durims 🙂 Mes sveikiname ir džiaugiamės už tas šeimas, kurios gyvena galbūt ir ankščiau, bet realiai įvertina savo galimybes. O jas įvertinus – mažiau streso ir daugiau gyvenimo džiaugsmo.

   p.s. dėl stogo dangos mes irgi nusprendę – grafitas. Dabar vyksta spalviniai žaidimai: fasadas, pakalimai ir langai.

   Like

 7. Sveiki RSS readeris nenuskaito jūsų blogo. Kažkur nustatymuose kažką pažymėkite prie RSS. Arba gal kolegos gali patarti konkrečiau? Nemažai skaitytojų seka blogus per RSS programėles ar panašiai.

  O šiaip viskas aukščiausiam lygyje!

  Like

 8. Visiškai jėga! O mums kažkas sakė “kam jums namas, taigi vaikai visą gyvenimą su jumis negyvens, po to sedėsit dviese didžiuliame name” :)))) na, mes kažaip primetėm, kad 20 metų pagyventi su vaikais name mums kaip ir užteks, o jeigu po to pasidarys nejauku tokiuose “rūmuose”, tai parduosim ir važiuosim į šiltus kraštus gyventi dviese su vyru :))) Pritariu, kad ir gyventi ir daryti reikia čia ir dabar! Sekmės 🙂

  Like

  • Pritariame! Tradicija statyti “iki gyvos galvos” šiais laikais nebėra tokia aktuali 🙂 Ir mintis, kad reikės kažką ateityje pakeisti, taip pat nėra jau tokia baisi ar neįmanoma.

   Like

 9. Na jūsų namas išties yra tikra tvirtovė. Bet ypač kai gyvenate kur aplink medžiai, tai labai gerai, kad pasirinkote vitrinius langus. Ir toks paradoksas, kad gyvensite karkasiniame name, kuris susilies išties su gamta. Projektas taip pat atrodo išties šauniai 🙂

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s