Karkasinis namas: sienos

Kitas didelis žingsnis mūsų statybose: karkaso kontrukcija, kurią taip pat darome patys.  Ją renkame iš 45mm x 140mm statramsčių, kuriuos statėme pagal vatos plotį (55 cm), aukštis 270 cm. Mediena džiovinta ir kalibruota. Pasiskaičiavome, jog iš viso reikės apie 5 m3 medienos pirminiam karkaso etapui (1m3 kaina 220 Eur.)

Čia leido įkišti nosį ir pamatyti, kaip vyksta medienos paruošimo darbai. Štai taip atrodo 4 kubai medienos – mūsų namo sienos.  Jas atsivežėme patys iš Utenos.

IMG_7428

IMG_7447

IMG_7459IMG_7467IMG_7441

Kai kurie statramsčiai dar turėjo šiek tiek žievės, tai vyko ir nužievinimo darbai. Papraščiausias variantas – didesnius plotus su kirviu greituoju būdu nužievinti, bet yra ir toks patogus kalto tipo peilis, skirtas būtent šiems darbams, jeigu ploteliai mažesni, siauresni.

IMG_0067

Savaitgalį vėl į pagalbą buvo išsikviestas tėtis. Per dieną pastatėme visas sienas. Tiesa, tik patį pirminį karkasą, be sutvirtinimų ir durų, langų angų. Karkasas buvo kalamas paguldytas ant žemės, o tik vėliau statomas ten, kur jam ir priklauso stovėti. Viską šaudėme 90mm rievėtomis vinimis su akumuliatorine viniakale, todėl tai paspartino mūsų tempus.  Kiek vėliau namo kampai buvo sutvirtinti  kampeliais ir pats karkasas pritvirtintas prie pamato. Naudojome M10x120 mūro varžtus.

IMG_6803IMG_6808

IMG_6820

IMG_0043

IMG_0038

Jeigu pirmojo karkaso pastatymo daliai reikia bent dviejų žmonių, tai antroji dalis –  tvirtinimai, gali būti padaryta ir vieno žmogaus. Tarpuose, kurie nėra kampuose, nesiriboja su langais ar durimis, dėjome tik vieną skersinį per vidurį. Tie tarpai, kurie remiasi prie durų, buvo tvirtinami dvigubais, kai kur trigubais skersiniais. Kadangi langai dideli, tai juos tvirtinome papildomais balkiais iš šonų. Viršuje taip pat dėjome vieną balkį stačiai. Sienas tvirtinome įstrižainėmis.Vieną vidinę sieną, kuri skiria miegamuosius, joje yra dvejos durys ir dar planuojame ant jos kabinti tv, palikome kol kas be istrižainės. Manome, jog ją reikės surišti osb plokšte, nes ši siena turės atlaikyti nemažai.

IMG_0577

IMG_0599

IMG_6967

IMG_1536

Kadangi 8o kv.m. statyboje, kuriai nereikia leidimų, negali būti ilgesnių nei 6 m nešančiųjų konstrukcijų, tai svetainę nuo valgomo kirs toks balkis, ant kurio bus dedamos sijos. Jis yra 6 m ilgio, ir ant jo gulės lubų balkiukai. Anie gyvačiokai gi svers nemažai, todėl buvo nuspręsta, kad naudosime klijuotą siją. Tokią pat siją dėjome ir virš terasos, kuriai teks nemaža stogo dalis. Sija – 140×200 mm klijuota eglė, atsparumo klasė GL24. Šios sijos nėra kažkoks deficitas, ir jų specialiai užsakinėti nereikėjo, todėl nuvažiavę į Kazlų Rūdą, jas parsivežėme tą pačią dieną, kainavo 180 Eur. Jas jau spėjome užkelti taip pat.

IMG_0595

IMG_0080

Štai kaip šiai dienai atrodo karkasas, dar trūksta kelių įstrižainių,frontonų karkaso ir panašiu detalių, kurios bus montuojuomos kai bus sustatytos gegnės.

Kitas etapas – lubų sijos ir stogo konstrukcijos. Sijas planujame daryti 100×200 cm. Nestandartinis matmuo, tad rasti jų sausų šiuo metu – sudėtinga. Dažniausiai pjauna kvadratus, bet iš patirties žinome, jog kvadratinės sijos linksta, dėl to geriausia, kai jos yra stačiakampės. Tad šiuo metu užsiimame medienos paieška.

19 thoughts on “Karkasinis namas: sienos

 1. Smagiausias etapas kylančios sienos 🙂 sveikinimai.
  Kas lėmė tokių nestandartinių gegnių pasirinkimą? kodėl ne 20×5 ar 25×5 cm? Kas gana dažna šiuolaikinėse statybose.

  Like

  • Labiausiai galbūt matomas etapas 🙂 Nestandandartinį dydį lėmė tai, jog taikome į B energetinę klasę ir planuojame šiltinti 15 cm paprastos vatos + 5 cm kietos vatos.

   Like

   • manau,kad galutiniame variante stogo šiltalo storis bus 25-30 cm, pas mus 30 ekovatos, plius tarp stygų 10 cm, antrą kart statydamas drąsiai dėčiau 40 cm ir galvos nesukčiau, visgi per stogo vieni didžiausių nuostolių, o 20 cm šiais laikais išties gana mažokai atrodo.

    Like

  • Mes kalbėjome apie sienas. O stogo gegnės bus standartinės – 200×50. Tarp gergnių nešiltinsime, nes nebus antro aukšto. Šiltinsime 30 cm perdangą. Taip pat šiltinimas šiltinimui nelygus, planuose paroc was ir extra+, kurių šiluminė varža geresnė nei standarto.

   Like

  • Tarpatramis yra 4,40 m. Mes neskaičiavome, kokią apkrovą atlaiko tiksliai. Paskambinus į tą įmonę ir išdėsčius, kur ją naudosime, rekomendavo imti šitą, nes sakė, užteks su kaupu. Mes patikėjome.

   Like

  • Naudoju Dewalt viniakalę. Esu girdėjęs, jog dujinės viniakalės dažnai stringa,reikia pirkti balionėlius ir pan., dėl to rinkausi akumuliatorinę. Šiaip namų naudojimui pilnai pakanka tokios. Dirbant pastoviai, geriausias variantas – pneumatinė.

   Like

 2. Pas mus pirmiausia nusišlyfavo pamatą, tuomet klojo specialią izoliacinę juostą. Tuomet per visą perimetrą pirmiau tvirtino 5 cm storio lentas, lygiagretėm vadino berods. Vidiniuose pamatuose lygiagrečių nedėjo. Ką dar įdomaus padarė: kadangi yra ventiliacinis oro tarpas tarp išorinių daililenčių ir priešvėjinio gibso, kad nelįstų graužikai yra įtvitina speciali metalinė juosta (kaip kokios šukos) apačioje. O viršuje tvirtina tinklą nuo vapsvų.

  Like

 3. Sveiki! Kaip šaunu jog dar vis yra tokių žmonių, kurie nuoširdžiai dalinasi savo patarimais su visais kitais. 🙂 Mes su vyru, taip pat esame naujo namo statybos darbų viduryje. Kaip tik pradėjome statyti karkaso konstrukciją bei galvojame apie šiuolaikišką, skandinavišką namų stilių su medinėmis sijomis. Bet keliauju prie esmės… Šiuo metu ieškome kokybiškų statybos įrankių, konkrečiau rankinių oblių. Gal galite patarti kur įsigyti būtent šią prekę apsimoka labiausiai? Žinoma, orientuojamės į kokybę!!! 🙂

  Like

 4. Sveiki, super puslapis pradedantiesiams. Manau blogai, kad medienos ypac prie pamato neimpregnuojate (grybeliai, puvyniai, vabalai, priesgaisrine apsauga).
  Ar nama statote be projekto? Rasete taikote i B klase, manau dabar kai minimum reikalaujama A klase be projekto neimanoma, dar privalomi sandarumo bandymai. Abejoju ar ukio budu imanoma sukonstruoti A klases karkasini nama.

  Like

  • Mūsų statybos pradėtos 2016 m. pavasarį, tai mes taikome į B klasę. O dėl A klasės, nenorime klaidinti, bet, regis, turi būti jau sertifikuotas statytojas, tad net ir iki 80 kv.m. statyti pačiam galimybės kaip ir nebelieka. Dėl medienos impregnavimo visgi sutinkame, ypač dėl apatinės dalies.

   Like

  • Visaip gavosi, ir kas metrá ir tankiau. Esminio skirtimo tas nesudaro. Reikia žiurėti pagal sienas, kur jungiasi, kur susikerta, ten galima ir nedėti to varžto.

   Like

 5. Prie to paties paklausiu – ar kai pasirinkote medieną pagrindiniam karkasui, ji buvo džiovinta, kalibruota ir graduota C16/24 klase ar tik džiovinta ir kalibruota ?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s