Kokius langus rinktis?

Šimtas metų. Tiek prireikė laiko, jog vėl pagaliau prisėstume prie blogo. Kodėl taip atsitiko? Strigome ties langais. Rinkomės, rinkomės, skaitėme, skaitėme… ir rašyti apie tai, kame esame visiškai žali labai sudėtinga. O kas sudėtinga, žinia, mėgstame atidėlioti. Tai štai kiek laiko tas atidėliojimas truko 🙂 Taigi metus stenėtas įrašas apie langus.

Jokios patirties renkantis langus iki šiol neturėjome. Absoliučiai žalias miškas: kokie, kodėl, kaip ir už kiek. Pirmajai pažinčiai mums tikrai labai padėjo visų bendraminčių blogai, kuriuos gausu informacijos apie šilumos laidumą, stiklo paketus, rėmus, profilių gamintojus … lietuvius, lenkus, vokiečius, skandinavus ir etc. Galbūt neverta kartotis apie tai, kas jau taip detaliai ir aiškiai aprašyta, tuo labiau, kad mums teliktų tik viską pakartoti, ką perskaitėme kituose bloguose.  Tad mūsų skaityti blogai, kuriuos gausu įvairių nuomonių, iš kurių tikrai galėsite susidaryti gana neblogą paveikslą: EEnamas, A-namasRolando namas.

***

Mūsų langų poreikis: 3 vertikalūs langai be perskyrimų pagridiniuose kambariuose (2 miegamieji ir virtuvė), 1 vitrininis langas svetainėje, 2 vertikalūs langai (svetainėje ir virtuvėje) ir 1 nedidelis langelis vonioje. Iš viso – 16.7 kv.m.

langai

Ką išsirinkome?

Mūsų pasirinkimas – Veka Softline 82MD. Iš pradžių buvome apsistoję ties Brügmann BluEvolution 82mm, bet net kelios įmonės, kurios prekiauja/ gamina abiejų firmų langais patarė rinktis Veka. Visi kaip susitarę tvirtino, kad jie tikrai yra patvaresni, o ir kokybės bei kainos santykis yra kur kas palankesnis. Rimti argumentai.

Ką mes įsigijome: 7 kamerų 82mm pločio, stiklo paketai 52mm (3 stiklų su dviem selektyviniais), tarpai užpildyti argono dujomis, 3 sandarinimo tarpinės. Stiklo paketas įgilintas į profilį 25mm, tai papildomai apsaugo nuo rėmelio peršalimo.  Užraktai vokiški Winkhaus, standartiškai sukomplektuota laipsninis vėdinimas, klaidingo rankenos pasukimo mechanizmas, varčios sukėlimo mechanizmas bei saugus kampas.

Šilumos laidumas: varstomų langų Uw<=0,82W/(m2K) ir nevarstomų langų Uw<=0,74 W/м²K, Uf = 0,9 W/м²K, Ug=0.5 W/м²K (4T-20Ar-4-20Ar-4T).

Reiktų priminti, kad mes statome B klasės namą, A klasės namui langų U≤1,0 W/m2K.

Spalvos pasirinkimas

Čia dvejonių neturėjome ir buvo pasiryžę sumokėti kelis šimtus eurų daugiau už spalvą. Ko nepadaryti dėl grožio… Stogas, lietaus sistema – antracitas, tas ir langų tokia pat.  Tiesa, viduje jie klasikiniai – balti. Jeigu norėtume pilkų ir viduje – dar plius 300 Eur. Taip pat bendraujant su keletu tiekėjų, galiojo visur tas pats dėsnis – spalvotų langų reikia laukti ilgiau, kartais net iki kelių savaičių, tad planuojantis darbus reiktų tai įvertinti.

Varstomi ar ne?

Mes pasirinkome ir tokių, ir anokių. Kadangi mūsų didžioji dalis langų yra orientuoti į pietus ir išeis į per visą namo perimetrą apjuosiančią terasą, tai visus vertikalius langus darėme atveriamus. Pro juos tiesiai iš kambarių bus galima išeiti į terasą.  Horizontalūs langai – nevarstomi. Tačiau jie yra tik papildiniai visose patalpose, kuriose jau yra varstomi vertikalūs langai. Iš pradžių turėjome svajonę, jog vitrinins langas slankiosis į šonus, bet sužinoję, jog tai išaugins kainą apie 300-400 Eur. šios idėjos atsisakėme ir likome prie standartinio varianto – į terasą eiti pro vienas praveriamas duris.

Per kiek laiko pagamina langus?

Mums pažadėjo pagaminti per 4-5 savaites. Atrodo visai neblogas terminas. Realybėje šis terminas išaugo iki beveik 8 savaičių.

Montavimas

Pirminiuose planuose mintis buvo montuotis patiems. Bet galiausiai šios minties atsisakėme. Žvelgiant iš šalies – procesas neatrodo sudėtingas, bet trapus dalykas tie langai, o ir darbas atsakingas. Be to, jeigu montuojiesi pats – garantinį gali pamiršti. Montavimas į tuščias angas + siūlių sandarinimas juostomis mums sudarė 1/5 visos galutinės langų kainos. Du vaikinai sumontavo per dieną. Dar paprašėme prie to paties ir duris katilinės įstatė, už tai atseikėjome 40 Eur. papildomai.

IMG_1171

 

IMG_1173

IMG_1180
Langų montavimas

Apšiltinimas

Montuotojai siūles sandarino juostomis. Mes gi savo ruožtu vėliau  užleidome po 1 cm Paroc extra vatos ant lango rėmo ir visa tai dar užklijavome Paroc sandarinimo juosta užleisdami po 2 cm ant rėmo. Tai galiausiai rėmas po vata ir juosta pasislepia apie 2,5-3 cm.

IMG_1201

IMG_1219
Langų šiltinimas

Kiek kainuoja langai?

Ne tiek mažai jie ir kainuoja. Planuose buvo neviršyti 1800 Eur., bet štai ši suma ėme ir užaugo iki 2400 Eur.. Iš jų –  480 Eur. montavimas ir 60 Eur. transportavimas iš Vilniaus. Vieno kvadratinio metro kaina gavosi apie 108.70 Eur.

Langus mums gamino “Viva Langai”. Nepatingėkite užsiklausti kelių įmonių, kurios gamina langus Lietuvoje ir tos, kurios vežasi iš Lenkijos ar Vokietijos. Kainų skirtumas būna ženklus, kartais ike kelių šimtų eurų.

21 thoughts on “Kokius langus rinktis?

 1. Sveiki, malonu kad padėjo mano bloge sukaupta informacija :).

  Mano irgi tik B energinės klasės namas, todėl ir langus stačiausi maksimaliai šiltus, kokius tik radau tuo metu rinkoje :).

  Spalva iš išorės turi blogą savybę – nuo saulės langai labiau deformuojasi, nei balti, bet kai spėju tuoj bus madinga langų rėmus pilnai skandinti apšiltinimo sluoksnyje, tai langų spalvos nesimato ir atitinkamai nėra poreikio permokėti. Na, bet ko nepadarysi dėl dizaino :).

  Sėkmės statybose, oi kiek dar nervų jose paliksit, čia tik pati pradžia :).

  Liked by 1 person

  • Langų nedaug, kvadratų nedaug, bet bendrame namo biudžete, jeigu tai 80 kv.m., tai nėra maža suma. O šilumos laidumas – amžinas filosofinis klausimas. Šiuo metu jau gyvename. Miegamojo lova stovi prie pat lango, nesijaučia jokios vėsos.

   Like

 2. Filosofinis klausimas.
  Va nemažai statytojų dabar rašo kokius langus deda.
  Ir rodos ne tik R. ir L., niekas nededa ir net nesvarsto lietuviškų profilių (Gealan).
  Čia vis dar yra baimė, kad lietuviai blogai daro?
  Ne: dauguma tų profilių eksportuojama į Vokietiją. Kokybė puiki.
  Ar specialiai “Pirksiu lenkišką! o ne mokėsiu lietuviams”? 🙂
  Kaina Gealan bent jau man gavosi geresnė nei lenkiškų. Apie 100E už kvadratą, bet jie vos paprastesni už šio namo (be laminavimo ir išnešimo)
  Prašau nesuprasti kaip reklamą. Rodos tų profilių lietuviai nepirko ir nepirks, nėr ką reklamuoti 😉 tiesiog keista jog lietuviai labiau pasitiki lenkais nei savimi 😉

  Liked by 1 person

  • Kodėl nesvarsto? Svarsto svarsto, tik gal ne visi apie tai parašo. Mes svarstėme ir kainomis domėjomės. Už labai panašią kainą, kurią mokėjome už 52 mm, Gamlana pasiūlė 48 mm (4T/18ar/4/18ar/4T). O lietuviška ar lenkiška, tai argi tikrai daug žmonių piktybiškai renkasi lenkiškus vien dėl to, jog nemokėti lietuviams? 🙂 Man atrodo, kad vyrauja kaip tik priešinga situacija. Mums patiko, kad langai gaminami Lietuvoje, o neparvežami tiesiai iš Lenkijos.

   Like

  • Iš kur žinios, kad niekas gealanų nesideda? Tiek pas mane, tiek pas kaimynus, tiek aplinkiniuose naujai statomų namų kvartaluose vyrauja Gealan’ai. Statistikos jokios, aišku, neturiu, bet per pastaruosius kelis mėnesius teko ne vienam naujai kuriamam rajonėly būt ir gealan’ai labai dažnas “reiškinys”.

   Like

  • Mes rinkomes tar gealan s9000 ir veka softline (analogisku parametru profiliai). Galutiniame variante susidejome veka, nes kaina gavome geresne nei gealan pasiulymai is keliu firmu. Tokia vat aritmetika.

   Like

   • Kvailas matyt klausimas, bet rinktis prekę lietuvišką ar lenkišką, lemia TIK kaina?
    Kai lietuviška tikrai ne blogesnė….?
    Taip, emigracija nemažėja. Tai susiję, deja. Kai vertinama tik pinigais.

    Like

 3. isidejau ir as i karkasini gealan S9000 su 44 mm paketu uzpildas argonu 4/16ar/4/16ar/4 ir aliumininiais remeliais. Ug=0,6 paketo. Segenia uzraktai. Patenkintas esu 100 proc.

  Like

 4. Sveiki, nemažai Veka Softline 82MD langus ėmė pas Gipura Kaune. Kas nulėmė Vilniečių Viva Langai pasirinkimą?

  Like

 5. Tai Veka geri langai? Aisku, gal kvailas klausimas, bet kai nepirkes langu, tai pamacius tokius profiliu kiekius galva susisuko 🙂 Reikia namui langu. Siltu ir tvarkingu

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s