Namo dažymas: kiek ir už kiek

Namo perdažymas arba, tiksliau sakant, antrasis dailylenčių padengimas lazūra.

Trumpai primenant, kodėl lazūra, o ne pilnai dengiantis dažas: norėjome palikti medienos struktūrą, kad būtų išlaikyta kuo daugiau natūralumo. Plačiau apie gamintojo ir spalvos pasirinkimą čia.

Dar prieš renkantis fasado apdailą, sulaukėme ne vieno komentaro apie tai, kad atsibos, kas keletą metų perdažinėti, koks tai alinantis ir varginantis darbas,  kaip brangu ir t.t. Kažkaip šiai dienai norėtųsi tik pasakyti: Ot ir ne!

img_6156

Dar kartą visiškai nemokama reklama, nes gerą daiktą visai negaila reklamuoti. Vokiečių gamintojo Remmers dekoratyvinė, tirpiklinė išorės medienos apsaugos lazūra HK-Lasur yra kažkas visiškai nerealaus.  Jeigu dar nesate susidūrę, išbandę ir nežinote, kas tai per daiktas:

 • ši lazūra yra trys viename: impregnantas, gruntas ir lazūra, o tai reiškia, kad atkrenta nemažai darbo mosuojant teptuku;
 • apsaugo medieną nuo drėgmės ir mėlynijimo, sustabdo grybelio plėtimąsi ir dėl padidinto kietųjų dalelių kiekio užtikrina apsaugą nuo vabzdžių;
 • nenusilupa ir netrūkinėja;
 • labai gerai ir lengvai dengiasi. Palyginimui, savo lauko wc naudojome Tikkurila skaidrius dažus, jie sunkiau gėrėsi ir vietomis palikdavo ruoželius;

Lentelės buvo nudažytos tik vieną kartą dirbutvėse dar rudenį prieš jas prisukant. Apie tai, kaip vyko pirmasis dažymas: ČIA. Antrasis dažymas pakartotas vasaros pabaigoje, nors ir buvo planuota tik sušilus orams.  Taigi šis, iš pažiūros ilgas ir varginantis darbas, buvo patikėtas dailiajai lyčiai. Nieko nušveisti, nugramdyti nereikia. Lazūra po pirmpojo karto gražiai visur įsigėrusi: niekas neatsilupę, neatsikilę, nenutrupėję.

hdr
Namo perdažymas

Tik op ir yra!

Antrasis dažymas dar smagesnis reikalas nei pirmasis. Lazūra nebe taip stipriai įsigeria, tepasi kaip per sviestą! Gražiai, lengvai sau slysta: jokių ruozelių, nuvarvėjimų, nukapsėjimų. Pirmasis dažymas užtruko šiek tiek ilgiau nei planavome. Tad planuodami perdažymą, mintyse šiek tiek avansu pridėjome ir tikėjome, kad per savaitgalį bus padaryta. Gal skambės ir įtartinai, bet R. pati viena visą namą perdažė per gerą pusdienį!  PUSDIENĮ! Tai apie kokius pasiteisinimus, laiko gailėjimus, dūsavimus čia galima kalbėti?

Kodėl taip greitai? Langų ir durų apvadai dar nebuvo sumontuoti, todėl nieko apsiklijuoti nereikėjo. Apvadus du kartus taip pat nudažėme prieš juos sumontuojant į savo vietą. Tas pats buvo padaryta ir su namo pakalimais ir vėjalentėmis, tam, kad paskui nereikėtų nieko saugoti. Sutaupėme ir laiko, ir nervų.

Spalva: nuo gelsvos iki pilkos

Po pirmojo dažymo, kaip ir reikėjo tikėtis,  nemažai geltonio savyje turinčios pušinės dailylentės netapo pilkomis. Tačiau antrasis kartas padėtį kur kas pagerino ir namas įgijo norimą spalvą. Tiesa, reikėtų pastebėti, kad kiekviena dailylentė turi vis skirtingą atspalvį, priklausomai nuo to, kokio sakingumo ji buvo. Tuo ši lazūra skiriasi nuo visa dengiančio dažo, tačiau tas mažas tonų svyravimas suteikia natūralumo ir gyvumo. Jis pastebimas tik esant gana arti namo. Pasirinktos spalvos pavadinimas – silbergrau RC 970 (Nr.2257).

cropped-img_0927.jpg

 

img_2985
Pilkos atspalviai: matosi medienos raštas

Lazūros išeiga ir namo perdažymo kaina

Ir čia dar vienas malonus siurprizas. Iš viso pas mus yra apie apie 120 kv. m. perdažomo ploto. Pirkome Remmers 20 l kibirą, kuris skirtas 240 kv.m., kaina – 200 Eur. Pirmuoju kartu sunaudojome apie 60 proc. Antruoju kartu susinaudojo žymiai mažiau ir dar liko apie 10 proc., tai yra kokie 2 l lazūros. Planuojame vasarą nutepti trečią kartą visą pietinę pusę, kurioje yra vitriniai langai ir dengiamo ploto nedaug. Turėtų būti kaip tik.

Tai grįžtant prie to, ar verta…Remmers rinkomės ir lubų dailylentėms 🙂

***

Priešistorė:

 

2 thoughts on “Namo dažymas: kiek ir už kiek

 1. Mes taip pat pasirinkom Remmers lazūrą. Žiūriu į jūsų namuką – ar tik ne tą pačią spalvą pasirinkom:) Mūsų Lehmgrau.
  Pas mus apie 230 kvadratų ir mes pirmu kartu nusidažėme iš abiejų pusių su 2 kibirais. Dar vienas kibiras laukia greito atšilimo ir dažymo jau nuo pastolių. Gal daugiau sunaudojom dėl to, kad mediena vienoje pusėje šiaušta, be to buvo labai sausa.

  Like

  • Mes rinkomės iš pagrindinės paletės pilką spalvą – tai vienintelė silbergrau yra. Jūsiškė spalva, kiek matosi iš paletės, rusvesnė. Jeigu mūsų dailylentės būtų iš eglės, nebūtų tiek to gelsvo tono, būtų sodriau pilkos. O dėl sugeriamumo – neabejotinai, pašiaušta geria kur kas daugiau į save.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s